logo

+38(067)914-91-05   info@kamsab.com.ua
+38(044)501-31-89   м.Київ, вул.Євгена Сверстюка, 19 оф.503

Зворотній дзвінок!

Написано Девідом Смітом, доктором медицини
16 лютого 2010 р.

Всім практикуючим лікарям відомі випадки, коли нам необхідно зважувати переваги одного чи іншого методу лікування з шкодою, яке воно може заподіяти здоров’ю пацієнта. В хірургічній кардіології ми зустрічаємося з цією дилемою при використанні препарато-вмістовних стентів (drug-eluting stents DES). В той час, як ця технологія виявляється дуже успішною для багатьох пацієнтів з ушкодженими коронарними артеріями, що викликають ішемію, є декілька груп пацієнтів, у яких виникають проблеми при такому лікуванні з різних причин.

Велика група пацієнтів, яка збільшується, що потребують на спеціальну увагу складається з пацієнтів, хворих на діабет. Оскільки ситуація з діабетом типу 2 досягла розмірів пандемії в США і Європі і продовжує збільшуватися, ми не можемо дивитися на цих пацієнтів, як на невелику підгрупу.

У цих пацієнтів є ризик виникнення ускладнень в різних областях, включаючи підвищений ризик на захворювання на ішемічну хворобу серця і підвищений ризик до виникнення патологічних станів здоров’я в цілому. З цих причин вони знаходяться в підвищеній групі ризику щодо виникнення ускладнень під час лікування, ніж пацієнти, які не страждають на діабет.

Невдовзі після введення оголеного залізного стенту пацієнти, що страждають на діабет, набагато частіше реагують повторним звуженням коронарних артерій. Через це лікарі використовують препарато-вмістовні стенти (drug-eluting stents DES) щоб покращити результати – хоча ми досі не спостерігали покращень в сприйнятті або зменшенні небезпечного впливу від анті-тромбоцитних препаратів, які застосовуються в таких випадках.

Одну з основних проблем становить вплив високого рівня цукру в крові на процес лікування артерії. Гіперглікемія і будь-яка форма діабету перешкоджає процесу лікування, а разом з цим і тому позитивному впливу, який мав би отримати пацієнт. Тому легко зрозуміти, чому надалі неможливо застосовувати лікування виключно механічним способом. Замість цього необхідно звернути увагу на біо-механічний аспект хірургічного втручання шляхом оптимізації техніки ангіопластії з одночасним покращенням процесу загоєння після введення стенту.

Велику групу пацієнтів, в яких також виникають ускладнення, становлять пацієнти з непереносимістю необхідних медикаментів, особливо препаратів що зменшують властивість згортання крові. Їх призначають в стандартній практиці подвійної антітромбоцитної терапії на термін один рік після імплантації препарато-вмістовного стенту (drug-eluting stents DES). В минулому ми лише приділяли уваги тому, як застосувати більш ефективні атитромбоцитні розріджувачі крові замість приділення уваги зменшенню потреби в терапії.

Існують групи пацієнтів достатньої кількості, які не можуть винести повний рік подвійної антітромбоцитної терапії. Наприклад, перед нами часто постає складне завдання, коли пацієнти сповіщають нам, що їм потрібно пройти операцію цього року. Призначені медикаменти для зменшення властивості згортання крові можуть становити небезпеку для проведення операції. В результаті пацієнти або мусять іти на подвійний ризик, або відкласти операцію. Покращення процесу загоєння і скорочення тривалості терапії є тими завданнями, досягнення яких допоможе багатьом пацієнтам.

Зараз існують нові технології, які покращують процес загоєння а також мають дуже хороші результати щодо безпеки лікування пацієнтів в цих групах. Одна з таких стентових технологій використовує виокремленні ендотеліальні клітини-попередники (EPC) для лікування пацієнтів в цих складних випадках. Ця технологія використовується в моїй практиці більше ніж три роки з надзвичайно високими результатами.

Технологія покращує процес загоєння шляхом застосування технології виокремлення ендотеліальних клітин-попередників (EPC) для того, щоб прискорити повторну ендотелізацію. З прискоренням процесу загоєння зменшується необхідність в тривалості подвійної антітромбоцитної терапії і зменшуються ризики, пов’язані з нею. Результати клінічних випробувань продовжують демонструвати переваги такого лікування у цих пацієнтів з ускладнених груп. Дуже швидка повторна ендотелізація стентованої частини коронарної артерії виражається в покращені результатів на всіх стадіях процесу видужання.

Здатність зменшити тривалість подвійної антітромбоцитної терапії дуже важлива. Можливість скоротити тривалість лікування іде на користь як пацієнтам, так і лікарям. В багатьох випадках такий курс терапії скорочується з одного року до одного місяця. Це зменшує ризики для пацієнтів, які занепокоєні можливою кровотечею або під час необхідної операції, або через проблеми з кровотечею в минулому. З такою можливістю, яка у нас є зараз, ми здатні запропонувати терапію, яка створена спеціально для певних потреб і обставин окремого пацієнта.

Ця технологія застосовується в моїй практиці вже багато років з дуже незначною кількістю пацієнтів, які повертаються до колишньої практики або по причині нездатності артерії залишатися відкритою, або через проблеми зі скороченням подвійної антітромбоцитної терапії. Можливість обрати відповідну технологію, основану на потребах пацієнта дійсно надає нам виграшних переваг.

Др. Сміт працює консультантом-кардіологом в лікарні Моррістон, Суонсі, Об’єднане Королівство. Він спеціалізується на хірургічній кардіології, а саме на променевій ангіопластії, внутрішньовенному ультразвуковому і підшкірному протезуванні аортального клапану.

Дослідження в Неаполі

Детально...

Дослідження в Сингапурі

Детально...

Стаття Девіда Сміта

Детально...

Дослідження e-HEALING

Детально...Оформити замовлення ? Задати питання ?
Copyright 2016, OOO "КАМСАБ".
All Rights Resered.

ООО "КАМСАБ" (044)501-31-89
м.Київ, вул.Євгена Сверстюка, 19 оф.503